Naszą szkołę odwiedziła grupa 6-latków
24 February 2024 16:53:35

Dnia 22 lutego 2024 r. naszą szkołę odwiedziła grupa 6-latków z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr św. Józefa w Krośnie. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z nowym środowiskiem, które niedługo stanie się ich codziennością.
Aby poznać temat zajęć, przedszkolaki musiały wykazać się niełatwą umiejętnością rozszyfrowywania. Oprócz rozpoznawania kształtów, pięknie sylabowały i odnajdywały właściwe litery, które utworzyły hasło: przyjaciel. W poszukiwaniu cech dobrego przyjaciela obejrzały krótką bajkę, a następnie wspólnie decydowały jaki on powinien być. Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w omawianym temacie. Następnie wzięły udział w różnych grach i ćwiczeniach zespołowych, które miały na celu rozwijanie umiejętności współpracy i budowania relacji. Wiele radości dostarczyła zabawa „Ukryty przyjaciel” oraz tworzenie bransoletek przyjaźni. Po drobnym poczęstunku 6-latki otrzymały pieczątki i serca, które mamy nadzieję, posłużyły do kolejnych zabaw, rozwijających relację przyjaźni. Czekamy na kolejne takie spotkania, a może znajdą się chętni, aby od września zasilić szeregi uczniów naszej szkoły.
Serdeczne podziękowania dla uczniów klasy III KSP, którzy pomagali swoim młodszym kolegom podczas zajęć.
Aby poznać temat zajęć, przedszkolaki musiały wykazać się niełatwą umiejętnością rozszyfrowywania. Oprócz rozpoznawania kształtów, pięknie sylabowały i odnajdywały właściwe litery, które utworzyły hasło: przyjaciel. W poszukiwaniu cech dobrego przyjaciela obejrzały krótką bajkę, a następnie wspólnie decydowały jaki on powinien być. Wszystkie dzieci chętnie dzieliły się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami w omawianym temacie. Następnie wzięły udział w różnych grach i ćwiczeniach zespołowych, które miały na celu rozwijanie umiejętności współpracy i budowania relacji. Wiele radości dostarczyła zabawa „Ukryty przyjaciel” oraz tworzenie bransoletek przyjaźni. Po drobnym poczęstunku 6-latki otrzymały pieczątki i serca, które mamy nadzieję, posłużyły do kolejnych zabaw, rozwijających relację przyjaźni. Czekamy na kolejne takie spotkania, a może znajdą się chętni, aby od września zasilić szeregi uczniów naszej szkoły.
Serdeczne podziękowania dla uczniów klasy III KSP, którzy pomagali swoim młodszym kolegom podczas zajęć.

