KSP w Krośnie - Aktualności: Gościliśmy Panią Beatę Świszcz

Gościliśmy Panią Beatę Świszcz

09 December 2023 20:03:35

facebook twitter
W śnieżny, grudniowy poranek gościliśmy w naszej szkole artystkę Panią Beatę Świszcz – autorkę wielu tomików poezji adresowanej zarówno do dorosłych, jak i do dzieci. Nasi najmłodsi uczniowie z klas I- IV wysłuchali pięknych wierszy Pani Beaty, które wprowadziły nas w klimat nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzieci wspaniale interpretowały wiersze, odpowiadały na zadawane pytania oraz uczyły się tworzyć rymowanki. Okazało się, że wśród naszych uczniów są również młodzi poeci. W ramach szkolnego konkursu literackiego uczniowie przygotowali wiersze o tematyce zimowej, które zaprezentowali naszej poetce i w ten sposób powstał pierwszy tomik szkolnej poezji, na kartach którego znalazły się wiersze: Amelii Skalmierskiej, Julii Cieplik, Martyny Kiełtyki, Dominika Józefowicza, Marii Krzysztof, Wiktora Prajsnara, Mai Morąg i Aleksandra Kamińskiego.
Bardzo dziękujemy za wspaniałe spotkanie i poświęcony czas.