105 rocznica odzyskania Niepodległości
13 November 2023 09:35:32

Uczniowie naszej szkoły w uroczystej akademii uczcili 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wraz z całą społecznością szkolną odśpiewali hymn państwowy "Mazurek Dąbrowskiego", recytowali wiersze poświęcone Ojczyźnie, która przez 123 lata była pod zaborami. Na apelu można było usłyszeć wiele pięknych i podniosłych pieśni patriotycznych, m.in. "Białe róże", które na skrzypcach zagrała nasza uczennica. Jednym z elementów akademii była prezentacja poświęcona Józefowi Piłsudskiemu. Przybliżyła ona uczniom tę postać i historię polskiego narodu. Były również momenty wzruszeń, szczególnie przy piosence Ireny Santor "Powrócisz tu".

