Nareszcie wspólny orszak.
08 January 2023 19:30:43

Po dwóch latach przerwy wróciliśmy do wspólnego świętowania Objawienia Pańskiego.
Spragnieni oddania czci Jezusowi jako Bogu zgromadziliśmy się na mszy św. w kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli, której przewodniczył oraz wygłosił homilię ks. Krzysztof Poświata - Wikariusz Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Następnie tłumnie wyruszyliśmy w orszaku na krośnieński rynek. Na przedzie gwiazda, zgodnie z tegorocznym hasłem: Niechaj prowadzi nas gwiazda!, za nią trzej królowie wraz ze swoimi orszakami. W czasie przemarszu śpiewaliśmy kolędy, aby dać świadectwo swojej wiary i poczuć jedność. Orszak i spotkanie na rynku było bardzo rodzinne. Na scenie czekała św. Rodzina wraz z Dzieciątkiem. Trzej królowie złożyli dary, pozostali uczestnicy poprzez śpiew kolęd i strój składali pokłon Dzieciątku. Rozstrzygnięty został także konkurs na strój kolędniczy.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w organizację i przebieg orszaku. Trudno wszystkich wymienić, każdy niech poczuje się doceniony na miarę swojego zaangażowania. Włodarze miasta, krośnieńscy kapłani, służby mundurowe i medyczne, rodzice, dziadkowie, wychowawcy, grupy muzyczne, dobrodzieje, nauczyciele oraz uczniowie KSP i KLO. Pełni satysfakcji DZIĘKUJEMY!
Spragnieni oddania czci Jezusowi jako Bogu zgromadziliśmy się na mszy św. w kościele pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli, której przewodniczył oraz wygłosił homilię ks. Krzysztof Poświata - Wikariusz Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Następnie tłumnie wyruszyliśmy w orszaku na krośnieński rynek. Na przedzie gwiazda, zgodnie z tegorocznym hasłem: Niechaj prowadzi nas gwiazda!, za nią trzej królowie wraz ze swoimi orszakami. W czasie przemarszu śpiewaliśmy kolędy, aby dać świadectwo swojej wiary i poczuć jedność. Orszak i spotkanie na rynku było bardzo rodzinne. Na scenie czekała św. Rodzina wraz z Dzieciątkiem. Trzej królowie złożyli dary, pozostali uczestnicy poprzez śpiew kolęd i strój składali pokłon Dzieciątku. Rozstrzygnięty został także konkurs na strój kolędniczy.
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy włączyli się w organizację i przebieg orszaku. Trudno wszystkich wymienić, każdy niech poczuje się doceniony na miarę swojego zaangażowania. Włodarze miasta, krośnieńscy kapłani, służby mundurowe i medyczne, rodzice, dziadkowie, wychowawcy, grupy muzyczne, dobrodzieje, nauczyciele oraz uczniowie KSP i KLO. Pełni satysfakcji DZIĘKUJEMY!

