Uczniowie klasy VI i V pociągiem do Krakowa.
09 May 2023 18:16:08

5 maja bladym świtem wyruszyliśmy do Krakowa. Niby nic nadzwyczajnego, jednak tym razem jako środek transportu wybraliśmy pociąg. I był to bardzo dobry wybór! Integracja w pociągu przebiegała rewelacyjnie. Po długiej podróży zjedliśmy pyszne śniadanko w pijalni czekolady "Wedla" i następnie udaliśmy się na spacer po mieście. Kolejnym punktem programu była wizyta w kameralnym Teatrze Współczesnym, gdzie obejrzeliśmy spektakl "Mały Książę". Odwiedziliśmy też Kazimierz - dawną żydowską dzielnicę Krakowa. Późnym popołudniem przenieśliśmy się w czasy średniowiecza, zwiedzając podziemia rynku w Krakowie. Wydawało się, że w drodze powrotnej zaśniemy, jak tylko pociąg ruszy (ku radości naszych opiekunek). Nic bardziej mylnego. Szybka regeneracja i... śmiech, rozmowy i wspólna zabawa trwała w najlepsze. Piękna pogoda, atmosfera Krakowa oraz wspólnie spędzony czas sprawiły, że nie zapomnimy tej wycieczki.

