KSP w Krośnie - Aktualności: Wycieczka integracyjna do Hytty pod lasem w Odrzykoniu

Wycieczka integracyjna do Hytty pod lasem w Odrzykoniu

29 September 2023 12:06:23

facebook twitter
W środę 27 września klasy piąte, szósta i siódma KSP wybrały się na wycieczkę integracyjną do Hytty pod lasem w Odrzykoniu. Najpierw odbyły się zajęcia przyrodnicze w lesie z użyciem lornetki i lupy. Uczniowie otrzymali karty z opisem i zdjęciem drzew. Zadaniem było znalezienie tych drzew i przyniesienie liścia. Uczniowie obserwowali drzewa, krzewy, mchy, paprocie, grzyby oraz salamandrę plamistą w naturalnym miejscu występowania. Uczniowie wyznaczali kierunki geograficzne przy użyciu kompasu. Potem mieli okazję zagrać w piłkę nożną, badmintona, siatkówkę, bilarda. Zjeżdżali na tyrolce, zaprezentowali tańce integracyjne, a na koniec upiekli kiełbaski przy ognisku. Pełni wrażeń i w pozytywnych nastrojach wrócili do Krosna.