KSP w Krośnie - Aktualności: Festiwal Nauki i Techniki

Festiwal Nauki i Techniki

26 May 2026 11:52:28

facebook twitter
Uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w Festiwalu Nauki i Techniki, który odbył się w Zespole Szkół Mechanicznych. Dla naszych najmłodszych była to niesamowita przygoda i pierwsze tak bliskie spotkanie z fascynującym światem nauki.
Podczas imprezy dzieci zamieniły się w prawdziwych odkrywców. W programie znalazło się mnóstwo atrakcji, które wywołały ogromny zachwyt.
Pierwszoklasiści mogli poczuć się jak prawdziwi piloci lub kierowcy, testując nowoczesne symulatory i sprawdzając swój refleks. Dzięki Centrum Nauki Kopernik na własne oczy zobaczyli widowiskowe doświadczenia, które udowodniły, że nauka wcale nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie – potrafi być magiczna!
Niezapomnianym przeżyciem był seans pod kopułą planetarium, gdzie dzieci odbyły kosmiczną podróż wśród gwiazd i planet, poznając tajemnice wszechświata.
Wizyta na festiwalu rozbudziła w naszych uczniach ogromną ciekawość świata. Kto wie, może wśród naszych pierwszaków rośnie właśnie przyszły inżynier, naukowiec lub kosmonauta? To był dzień pełen wiedzy, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń!