Rozpoczynamy współpracę z Colegio Santa Maria de la Expectation w Cuenca

 

 

19.06.2013

Od września 2013 r. rozpoczynamy współpracę z Colegio Santa Maria de la Expectation w Cuenca, Castilla la Mancha, w Hiszpanii.
Cuenca usytuowane jest z dala od głównych dróg na pogórzu Sistema Iberico we wschodniej części regionu Kastylii-La Manchy. Stare miasto stoi nad przepaścią między dwiema rzekami Huécar i Júcar. Znajdują się tu średniowieczne Wiszące Domy (Casas Colgadas) "zawieszone" przy krawędzi klifu. Miasto zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to popularne miejsce wycieczek weekendowych mieszkańców Madrytu (połączenie linią kolejową RENFE).

07.04.2014

W dniach 23-29.03.2014 r., w ramach wymiany z partnerską szkołą w Cuenca, grupa uczniów wraz z opiekunami przebywała w Hiszpanii.

O nas w hiszpańskich mediach [...]

 

29.09.2014

W dniach 22-31.09.2014 r. gościliśmy dwudziestoosobową grupę hiszpańskiej młodzieży wraz z opiekunami. Hiszpanie to przedstawiciele szkoły Colegio Santa Maria de la Expectation w Cuenca, Castilla la Mancha.

 

Goście spotkali się z Prezydentem Miasta Krosna Piotrem Przytockim, zwiedzili krośnieńską starówkę: rynek, Bazylikę Kolegiacką, kościół Ojców Franciszkanów, Muzeum Podkarpackie, Wieżę Farną, uczestniczyli w warsztatach w Centrum Dziedzictwa Szkła, wzięli udział w wycieczkach krajoznawczych do rezerwatu przyrody „Prządki”,  zamku „Kamieniec” w Odrzykoniu, zamku w Łańcucie, oraz do skansenu „Karpacka Troja”.  Uczestniczyli także we wspólnych zajęciach lekcyjnych oraz imprezach o charakterze integracyjnym zorganizowanych w szkole.

Podsumowaniem wymiany był „dzień języków” oraz pokaz talentów młodzieży.

Zapraszamy do fotogalerii

Dzień pierwszy

Dzień drugi

Dzień trzeci

Dzień czwarty

Dzień piąty

Dzień szósty

O wizycie w krośnieńskich mediach [...]