Aktualności

Previous Next

Odnowi oblicze ziemi - Orszak Trzech Króli 2019

W prawdziwie zimowej aurze przez ulice wielu polskich miast przeszły, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, kolorowe Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej było w Krośnie. Tutaj, już po raz szósty, mogliśmy również podziwiać i uczestniczyć w tym licznym i barwnym korowodzie.

Orszak Trzech Króli poprzedziła uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. On również skierował do wiernych słowo pasterskie. Pod tegorocznym hasłem Odnowi oblicze ziemi, które nawiązuje do 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża oraz jego 1. pielgrzymki do Polski, wyruszyliśmy po Mszy św. z sanktuarium św. Jana Pawła II na krośnieński rynek. Poprowadzili nas Trzej Królowie, którzy i w tym roku nie ominęli naszego miasta. Towarzyszył nam śpiew kolęd wykonywany przez grupę muzyczną i uczestników orszaku. Aby tradycji stało się zadość, po dotarciu na rynek Trzej Królowie oddali Jezusowi pokłon i złożyli swoje dary. Ale to jeszcze nie był koniec świętowania. W dalszej kolejności został rozstrzygnięty konkurs na strój kolędniczy. Było też wspólne śpiewanie kolęd.

Jako organizatorzy Orszaku dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział a także: kapłanom, włodarzom miasta, formacjom mundurowym, scholi dziecięcej i grupie prowadzącej śpiew, straży Orszaku, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc i wsparcie. Do następnego roku!