Aktualności

Previous Next

Po całorocznym trudzie zakończyliśmy rok szkolny. Uczniowie odebrali świadectwa i nagrody. Rodzice listy gratulacyjne i podziękowania. Pożegnaliśmy uczniów z klasy VIII KSP i ostatni rocznik Gimnazjum; klasy III a i b. Wszyscy uczestniczyliśmy we mszy św. pod przewodnictwem ks. Dariusza Wilka Przełożonego Generalnego Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, który w tym roku obchodzi 25-lecie sakramentu kapłaństwa. Jubileusz ks. Dariusza Wilka był też okazją by podziękować za 15 lat pełnienia funkcji dyrektora naszej szkoły. Było bardzo dużo gratulacji, podziękowań i wzruszeń. Życzymy wakacji pełnych odpoczynku.

Previous Next

W bieżącym roku szkolnym, kolejny już raz, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny", któremu patronuje Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestnicy z wielu krajów, o tej samej porze, rozwiązywali identyczne zadania konkursowe. Sześcioro uczniów naszej szkoły otrzymało wyróżnienia:
klasa IV:
Łucja Kania
Łukasz Drozd
klasa VI:
Julia Wyskiel
klasa VIII:
Olga Janocha
Korneliusz Paradysz
klasa III gimnazjum:
Jan Krawczyk
Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Previous Next

15 czerwca w murach naszej szkoły odbył się uroczysty Bal Ósmoklasisty. Spotkanie rozpoczęły uczennice klasy VIII, które powitały wszystkich uczestników balu oraz podziękowały Rodzicom za przygotowanie i organizację całego przedsięwzięcia. Następnie ks Dyrektor dokonał uroczystego otwarcia balu. Szkolny korytarz mienił się od kolorów pięknych sukienek i garniturów ósmoklasistów. Śmiech, muzyka, tańce trwały do 23.00. Gratulujemy wszystkim uczestnikom stworzenia miłej atmosfery na wieńczącym koniec jednego z etapów edukacyjnych Balu.

Previous Next

Dnia 11 czerwca 2019 r. przy budynku szkoły przy ulicy Wojska Polskiego 28 odbył się Piknik Rodzinny. Uroczystego otwarcia dokonała Pani Wicedyrektor Bernadeta Zajchowska. Uczniowie klas I, II i IV zaprezentowali się w programie artystycznym przygotowanym specjalnie dla ich rodziców. Oprócz wierszy i piosenek można było zobaczyć układ taneczno-akrobatyczny, występ dwóch skrzypaczek oraz pokaz tańca towarzyskiego. Ksiądz Dyrektor podziękował młodym artystom i wychowawcom za trud włożony w przygotowanie, a rodzicom złożył serdeczne życzenia z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Po części artystycznej przyszedł czas na konkurencje sportowe, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, zabawy na dmuchanej zjeżdżalni. Nie zabrakło słodkich akcentów w postaci wypieków przygotowanych przez rodziców. Kiedy dzieci korzystały z przygotowanych dla nich atrakcji, rodzice mieli czas na rozmowy i integrację.

Previous Next

W dniach 6 – 7 czerwca uczniowie klasy III gimnazjum oraz klasy I liceum uczestniczyli w wycieczce do Zakopanego oraz słowackiej części Tatr. W pierwszym dniu mieli możliwość wyjechać wyciągiem krzesełkowym na Wielką Krokiew, spacerować Pogórzem Gubałowskim, podziwiać stamtąd panoramę Tatr, zwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz najstarszy zabytkowy kościółek Zakopanego. Oczywiście znalazł się też czas na wspólny spacer po Krupówkach i degustację oscypek. Wieczór wszyscy spędzili na wspólnej zabawie i grillowaniu. 
Drugi dzień też obfitował w ciekawe wydarzenia, gdyż mogli oglądać słowacką część Tatr. Zwiedzić przepiękną Jaskinię Bielańską z mnóstwem różnorodnych form naciekowych oraz obejść wokół Strebskie Jezioro, będące odpowiednikiem Morskiego Oka. Czas na wycieczce minął szybko, wszyscy zadowoleni wrócili do domu. Tym bardziej szkoda, bo była to ostatnia wycieczka w takim gronie.