Aktualności

Previous Next

Dzisiaj zgodnie z kalendarzem szkolnym ale w dziwnych okolicznościach, żegnamy Was drodzy maturzyści. Nikt nie mógł przewidzieć, że 11 marca był Waszym ostatnim dniem spędzonym pośród nas. Wielu z Was dużo wniosło radości, pomysłów i energii w nasze mury szkolne oraz rozwinęło swoje talenty. To był piękny i efektywny czas. Dziękujemy Wam za udział w uroczystościach szkolnych, za entuzjazm, troskę o rozwój szkoły i za powiew młodego „ducha”.
Wiele niepewności przed Wami drodzy maturzyści. Mamy nadzieję, że podołacie tym nowym wyzwaniom i dostaniecie się na wybrane uczelnie. Nie ustawajcie w swoich planach i marzeniach. Niech światło Ducha Świętego Was wspiera w tym czasie i w podejmowaniu decyzji.
Pamiętajcie, że absolwent wychodzi z katolika ale katolik nigdy z absolwenta nie wyjdzie. Dlatego pamiętajcie o nas.
Dedykujemy Wam poniższe słowa:
„Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego". (Marek Aureliusz)
Niech Bóg obdarzy Was cierpliwością, siłą i mądrością.
Uczniowie, nauczyciele, pracownicy i dyrekcja KLO

Previous Next

Brakuje tu Was – dają się słyszeć słowa, płynące z figury Patrona szkoły.


Zapewne dla wielu uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, to dziwny czas. Wiele w nim niepewności, doskwiera tęsknota za kolegą, koleżanką, przyjacielem, uczniem, nauczycielem. Doceniamy bardziej obecność drugiej osoby. Umacniajmy się poprzez modlitwę i kontakty wirtualne. Wspierajmy się nawzajem. Zostajemy w domu i uczymy się zdalnie. Wierzę, że wrócimy zdrowi i bardziej wrażliwi na siebie nawzajem oraz na drobne gesty.
Wraz z Patronem oczekujemy Was.


x. Marek Czaja