Aktualności

Previous Next

A może studia w Belfaście?

Może studia w Belfaście ?
Poranne słońce zapowiadało interesujący dzień  który rozpoczęliśmy od zwiedzania ratusza. Nasz gospodarz, profesor Gerard McCann, oprowadził nas po imponującym budynku. Zapoznaliśmy się z najważniejszymi wydarzeniami z historii Irlandii Północnej i samego ratusza, w którym urzędują władze lokalne. Symbolem nowych czasów Belfastu jest 26 letnia pani burmistrz Nuala McAllister. Następnie udaliśmy się do katolickiej uczelni St. Mary's College, gdzie zostaliśmy gościnnie powitani i przyjęci przez władze uczelni i studentów. Mieliśmy okazję nauczyć się tańców irlandzkich a także wysłuchać wykładu profesora na temat Negotiating Brexit. Zachęciło to naszych uczniów do podjęcia studiów w Belfaście. Zapowiedzią kolejnych dni były prezentacje naszych uczniów na temat historii Titanica, murali i Giant's Causeway.