Aktualności

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/ 2018

W poniedziałek 4 września pierwszy dzwonek obwieścił początek nowego roku szkolnego dla ponad 150 uczniów naszej szkoły, a właściwie- trzech naszych szkół: podstawowej, gimnazjum i liceum! To prawda, w tym roku naukę rozpoczęli u nas także uczniowie klasy I i VII Katolickiej Szkoły Podstawowej Księży Michalitów im. Ks. Bronisława Markiewicza, w którą w wyniku reformy przekształciło się nasze gimnazjum. Dodatkową nowością w tym roku jest powołanie do istnienia stanowiska wicedyrektora szkoły. Funkcję tę pełnić będzie pani Bernadeta Zajchowska.

Po spotkaniu z dyrekcją i wychowawcami w szkole, cała społeczność szkolna w samo południe uczestniczyła w uroczystej mszy św., której przewodniczył Przełożony Generalny Zgromadzenia Św. Michała Archanioła, ks. Dariusz Wilk.

Uroczystość rozpoczęcia roku uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz Zgromadzenia Księży Michalitów, którzy towarzyszyli Ojcu Generałowi podczas uroczystego otwarcia szkoły podstawowej oraz aktu jej poświęcenia. Nasi najmłodsi uczniowie będą się uczyć w specjalnie do tego przystosowanym  budynku oratorium przy ul. Wojska Polskiego.

Wielu wzruszeń dostarczył też zebranym krótki program artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy III gimnazjum i uczennicy klasy maturalnej.

Najwięcej emocji towarzyszyło jednak przedstawicielom uczniów klasy I i VII, którzy z drżeniem serc i wielką powagą mogli przeciąć symboliczną wstęgę , a  tym samym zapisać się na kartach najnowszej historii naszej szkoły.

Wisienką na torcie okazał się finałowy ...tort z zimnymi ogniami, który zebrał wszystkich przy wspólnym stole.

Zatem, nowy rok szkolny 2017/2018 czas zac