Aktualności

Previous Next

W czwartek 13 września uczniowie klas I, II oraz IV Katolickiej Szkoły Podstawowej wybrali się na wycieczkę szkolną do Odrzykonia, gdzie oglądali ruiny średniowiecznego Zamku Kamieniec. Zapoznali się z bogatą historią i legendami na jego temat. Uczniowie podziwiali ekspozycję w odremontowanej części zamku, brali również udział w warsztatach plastycznych, a na końcu uczestniczyli we wspólnym ognisku.

 

<><><><><><><><><>

Previous Next

13 września uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej wzięli udział w rozgrywkach i zabawach integracyjnych, które miały miejsce przy budynku na ul. Wojska Polskiego. Przyjazna atmosfera, piękne słońce i pyszne jedzenie - wszystko sprzyjało naszej integracji:)

 

<><><><><><>

Previous Next

20 września Kukułeczka kuka... w Tribergu.

Dlaczego? To tu powstają od wieków zegary z kukułką, tu znajduje się największy z nich. Tu także podziwialiśmy najwyższy wodospad w Europie. Nawet nasze zdjęcia nie oddają w pełni uroku tego miejsca. Popołudnie spędziliśmy w aquaparku TuWass w Tuttlingen, gdzie szaleliśmy trzy godziny na wszystkich możliwych wodnych atrakcjach. Wieczorem odbyło się podsumowanie zadań językowych i konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i Francji. Każdy z nas poradził sobie świetnie, ale nagród było tylko sześć. Jutro wyjeżdżamy do Polski, ale zahaczymy o stolicę regionu - Stuttgart po mercedesa.

 

                                                                                               <><><><><>

 

 

Previous Next

19 września Willkommen in der Schweiz!

Pierwszy punkt dzisiejszego programu to Stein am Rhein - przepiękne miasteczko położone nad Renem z malowidłami na fasadach kamienic. Urokliwe wąskie uliczki zachęcały nas do spaceru. Rozwiązując zadania językowe, nie omieszkaliśmy zrobić licznych fotek i skosztować miejscowych specjałów. Szkoda nam było opuszczać to piękne miasteczko, ale następna atrakcja zaparła nam dech w piersiach. Rheinfall - wodospad na rzece Ren, jeden z największych w Europie, sprawia naprawdę ogromne wrażenie. Orzeźwieni wodną bryzą ruszyliśmy na podbój Zurychu. Zwiedziliśmy Landesmuseum z wyjątkowymi interaktywnymi ekspozycjami i instalacjami. Uwaga! Jedliśmy pyszne robaki i szarańcze. Niektórzy kupili nawet zapas jadalnych owadów, by zabrać je do Polski. Na jednej z najbogatszych ulic Europy podziwialiśmy wystawy sklepowe. Mieliśmy też okazję skosztować prawdziwe szwajcarskie Raclette. Już jesteśmy ciekawi, co przyniesie jutrzejszy dzień.

 

<><><><><><><>

Previous Next

Jakub Antosz zajął I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w konkurencji: Kpn 40 młodzicy i III miejsce w tych samych zawodach w konkurencji: Ksp 3x20 młodzicy. Gratujemy i życzymy kolejnych sukcesów na zawodach ogólnopolskich

Previous Next

18 września Francja - elegancja

Dziś francuskie specjały
Królują przez dzień cały.
W pięknym Strasburgu nad rzeką Ren
Spędzamy słoneczny dzień.
W klimatycznych kawiarenkach
Pod parasolami
Siedzą nasze dziewczęta jak francuskie damy.
Chłopcy elegancko we francuskim stylu,
Robią sobie zdjęcia przy automobilu.

Strasburg -Viva la France!!!

Stolica Alzacji przywitała nas upalną pogodą. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od budynków Parlamentu Europejskiego, Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Największe wrażenie zrobiło na nas zabytkowe śródmieście, wpisane przez UNESCO w 1988 roku na listę światowego dziedzictwa kulturowego ludzkości. Centrum na wyspie otoczonej kanałami z licznymi kafejkami oraz niesamowita katedra Notre Dame z zegarem astronomicznym we wnętrzu to tylko namiastka miejsc, które odwiedziliśmy. Z zadaniami językowymi świetnie nam poszło, koleżanki i koledzy uczący się języka francuskiego mieli tym razem pole do popisu. Po powrocie jeszcze ewaluacja w grupach i szykujemy się na wyjazd do Szwajcarii.

Previous Next

Naszym celem było dziś Jezioro Bodeńskie. Wyspa Kwiatów Mainau odkryła przed nami swoje piękno w blasku słońca. Wszyscy zachwycaliśmy się niesamowitym bogactwem kwiatów i paletą barw. Z przepięknej wyspy wskoczyliśmy w wodny świat oceanarium w Konstancji. Największą atrakcją okazały się urocze pingwiny. Wszyscy zdobyliśmy medale, wykazując się wiedzą jako Fischexperten. Spacerując po Konstancji, poznawaliśmy jej barwną historię i musieliśmy rozwiązywać zadania językowe. Pozyskiwaliśmy informacje na różne nawet ekstremalne sposoby. Po powrocie do hotelu i pysznej obiadokolacji podsumowaliśmy nasz dzień na zajęciach językowych, pracując w grupach. Pełni wrażeń czekamy na jutrzejszy wyjazd do Francji!!!

Previous Next

W dniu 14 września w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego uczniowie z klas rozpoczynających naukę w naszej szkole zgromadzili się w Kaplicy na wspólnej modlitwie. Litanią do Krzyża Świętego ks. Kamil rozpoczął wspólną modlitwą a później w krótkich słowach przypomniał historię znalezienia Krzyża przez św. Helenę. Następnie poświęcił Krzyże i pobłogosławił zebranych, zawierzając ich zmagania w nowym roku szkolnym. Uczniowie udali się do swoich sal i dokonali uroczystego zawieszenia Krzyża.
Niech wywyższony na Krzyżu Jezus Chrystus, który jest znakiem miłości błogosławi uczniom na cały rok szkolny.

<><><><><>

Previous Next

Dnia 8 i 10 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Przedstawiamy osoby, które w tym roku będą sprawować tę odpowiedzialną funkcję:
        Samorząd Katolickiego Liceum
                 1. Wiktoria Sirko z kl. II a - przewodnicząca
                 2.Małgorzata Buczek z kl. II b -   z-ca przewodniczącego
                 3. Kamil Drybała z kl. I - skarbnik
         Samorząd Katolickiego Gimnazjum i Szkoły  Podstawowej
                 1. Natalia Potocka z kl. VIII - przewodnicząca
                 2. Julia Romanowska z kl. III a - z- ca przewodniczącego
                 3. Olga Janocha z kl. VIII - skarbnik
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy :) !
<><><><><><>