Aktualności

W związku z coraz większym zagrożeniem jakie pojawia się w przestrzeni internetowej, zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie, które poprowadzi Pan dr Adam Pietrzkiewicz.

Spotkanie będzie poświęcone źródłom niebezpieczeństwa i zagrożeń wynikających z korzystania z gier komputerowych czy mediów społecznościowych a także w jaki sposób bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu. Spotkanie odbędzie się 4 kwietnia (Dzień Otwarty) o godz. 16.30.

Serdecznie zapraszamy.

W dniu 22 marca br. roku uczniowie klasy I LO o profilu promedycznym odwiedzili Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Wszyscy dobrze wiemy, że strażacy są wzywani do wszystkich wypadków i zagrożeń związanych z naturalnymi żywiołami.
Dlatego w czasie przeprowadzonych zajęć dowiedzieliśmy jak postępować na różnych miejscach wypadków oraz w sytuacjach zagrożenia. Zapoznaliśmy się również z procedurami postępowania w sytuacjach niebezpiecznych.
Strażacy obok brania udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych, wzywani są do likwidowania wszelkich zagrożeń o charakterze chemicznym, radiologicznym, ewakuacji ludności z zagrożonego terenu, likwidacji zagrożenia wodnego i drogowego.


Zapoznaliśmy się również ze sprzętem jakim dysponuje jednostka KMPSP w Krośnie.
Dziękujemy Panu Komendantowi st. bryg. mgr. inż. Mariuszowi Bieńczakowi za otwartość a strażakom za podzielenie się swoim doświadczeniem.

Grupa uczniów z klasy II liceum: Marlena Albrycht, Weronika Lechowicz, Michał Gazda, Maciej Mrozowski i Paweł Węgrzyn wzięła udział w IV Konkursie Historycznym o Żołnierzach Wyklętych pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy. Uczniowie pod opieką Pani Elżbiety Longosz nagrali film upamiętniający tych Niezłomnych Bohaterów. Wcielili się w ich role poprzez odegranie scen oraz śpiewanie piosenek. Pojawiły się postaci Danuty Siedzikówny ps. "Inka", żołnierzy walczących oraz matki żołnierza. Praca bierze udział w konkursie, który zostanie rozstrzygnięty 30 marca 2017 r.

Czwartek nasi goście spędzili w Łańcucie i Rzeszowie. Kompleks zamkowy, storczykarnia i powozownia wywarły duże wrażenie i jak stwierdzili odwiedzający były ciekawą lekcją historii. Atrakcją wycieczki była trasa turystyczna „Rzeszowskie Piwnice”, głównie za sprawą miłych i profesjonalnych przewodników, którzy zainteresowali młodzież opowiadanymi ciekawostkami. Wszystkim także bardzo smakował mix pierogów serwowany w rzeszowskiej pierogarni.


Piątek był już ostatnim dniem pobytu Maltańczyków w naszej szkole. Poranek upłynął na podsumowaniu pobytu w Polsce i w Krośnie. Chłopcy dzielili się swoimi wrażeniami w trakcie zajęć konwersacyjnych z naszym szkolnym native speakerem oraz na lekcji języka francuskiego. Po krótkiej wizycie w Muzeum Podkarpackim udaliśmy się na tradycyjny polski obiad w restauracji Wyszynk.


Sobota była dniem rodzinnym i wszyscy gospodarze stanęli na wysokości zadania organizując swoim nastoletnim gościom atrakcyjne zajęcia i wycieczki. Kilku chłopcom udało się zobaczyć po raz pierwszy w życiu śnieg, który utrzymał się w okolicach Krynicy Górskiej i Zawadki Rymanowskiej.


Niestety nadszedł czas pożegnania, bo już w niedzielę rano nasi przyjaciele wyjechali do Krakowa aby stamtąd odlecieć na Maltę. Nie zabrakło wzruszeń i łez, co jedynie utwierdza nas w przekonaniu, że wymianę partnerską z St. Edward’s College należy zaliczyć do bardzo udanych. Z naszymi maltańskimi znajomymi zobaczymy się już za dwa tygodnie podczas rewizyty na Malcie.

Galeria zdjęć [...]

Wtorkowe popołudnie, po pracowitym dniu w szkole i smacznym obiedzie w Szklanym Bistro, młodzież z Malty wraz z uczniami naszej szkoły spędziła w Karpackiej Troi w Trzcinicy. Niemałą atrakcją było strzelanie z łuku w asyście słowiańskiego łucznika, który cierpliwie demonstrował jak trafić do celu.

Środę nasi goście spędzili w szkole biorąc aktywny udział w lekcjach wychowania fizycznego, muzyki i plastyki. Na przerwach uczyli się tańczyć „belgijkę” oraz częstowali się przygotowanymi przez mamy i babcie polskimi przekąskami, ciastami i napojami. 
Po południu chłopcy z St Edward’s College uczestniczyli w konkurencjach i zawodach sportowych przygotowanych i prowadzonych przez nauczyciela w-f z naszej szkoły.

 

Galeria zdjęć [...]

Kolejny dzień wizyty rozpoczął się zwiedzaniem budynku szkoły, następnie młodzież wymieniała się informacjami na temat swoich krajów w formie prezentacji multimedialnych. Nie zabrakło też wrażeń w trakcie w trakcie wizyty w Muzeum Rzemiosła, gdzie każdy mógł wcielić się w rolę dawnego rzemieślnika: kowala, szewca lub golibrody, na Wieży Farnej podziwiać widok na miasto a w CDS spróbować swoich sił w dmuchaniu szkła. Wieczorne spotkanie w centrum sportowym Euro Gym uczniowie spędzili grając w kręgle i omawiając atrakcje zaplanowane podczas rewizyty na Malcie.

Galeria zdjęć [...]

Od dzisiaj – w ramach wymiany międzynarodowej - gościmy w naszej szkole grupę uczniów wraz z nauczycielkami ze szkoły St Edward's College z Malty.  W godzinach południowych wylądowali w Krakowie, zjedli obiad i udali się na zwiedzanie miasta.  Wieczorem przybyli do szkoły i po krótkim ale serdecznym powitaniu udali się na nocleg do domów rodzinnych naszych uczniów. Mamy nadzieję, że tygodniowy pobyt naszych gości przebiegnie zgodnie z planem i dostarczy im wielu fantastycznych wrażeń. Wspólne działania będziemy na bieżąco relacjonować. 

 

Galeria zdjęć [...]