Aktualności

Previous Next

W dniu 24.05.2018r., drużyna w składzie: Wiktoria Sirko, Magdalena Szyniec, Gabriela Gancarz, Adam Świdrak, Aleksandra Łach była w Rzeszowie na etapie Okręgowym Mistrzostw Pierwszej Pomocy organizowanych przez POO PCK Rzeszów
i zajęła wysokie czwarte miejsce wśród drużyn z podkarpacia.
Jesteśmy z nich dumni! Gratulujemy !!!

 

<><><><><><><><><><><><><>

Previous Next

W dniu 22 maja naszą szkołę odwiedziła studencka grupa teatralna z East Carolina University z USA. Mieliśmy więc okazję poznać bajki i legendy z całego świata w formie krótkich spektakli – przygotowanych przez naszych gości.
Na koniec spotkania najdzielniejsze uczennice z III gimnazjum opowiedziały po angielsku lokalną legendę o Prządkach, którą studenci z USA bezbłędnie zaimprowizowali.
Dziękujemy naszym gościom i liczymy na więcej takich interakcji!

<><><><><><><><><>

Previous Next

" (...)abyś pogodził się z tym, czego zmienić nie możesz; 
odwagę, abyś  zmienił to, co zmienić możesz i mądrość,
abyś potrafił odróżnić jedno od drugiego."

W dniu 27 kwietnia oficjalnie rozstaliśmy się z uczniami klasy maturalnej. A w dniu 16 maja 2018r odbyły się ostatnie egzaminy maturalne. Mamy nadzieję, że wyniki egzaminów pisemnych będą równie zadowalające jak z egzaminów ustnych i pozwolą dostać się na wybrane uczelnie. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i za to, że wzrastaliście razem z nami. W dorosłym życiu życzymy wytrwałości.

 

<><><><><><><

Previous Next

Jakub Antosz w OTWARTYCH OGÓLNOPOLSKICH MISTRZOSTWACH LOK W STRZELECTWIE SPORTOWYM JUNIORÓW MŁODSZYCH I MŁODZIKÓW w hołdzie Orlętom Lwowskim 1918-2018 w konkurencji Kpn 4 – młodzicy zajął II miejsce, natomiast w kategorii Ksp 40L – młodzicy III miejsce.
Kolejnym sukcesem Jakuba było zajęcie I miejsca w konkurencji Ksp 20 w Otwartych Wojewódzkich Mistrzostwach LOK w strzelectwie sportowym kulowym o Puchar Prezesa Podkarpackiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Rzeszowie. Gratulujemy !!!!

Previous Next

Na piątek zaplanowane było zwiedzanie stolicy, Valletty. Przewodniczka z zamiłowania, nauczycielka historii p. Samantha z St. Edward's College w towarzystwie jednego ze starszych uczniów zaplanowała ciekawy program opatrzony szczególowymi komentarzami. Uczniowie zobaczyli pirwszy wybudowany na Malcie kościół Matki Bożej Zwycięskiej, Pałac Parisio, który jest obecnie siedzibą rządu i Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Pałac Castellania, gdzie mieści się Ministrstwo Zdrowia, Bibliotekę Narodową z imponującym księgozbiorem, targ rękodzieła artystycznego, oraz wiele innych. Spacer po Vallettcie był też świetną lekcją historii i jezyka angielskiego, a dociekliwym pytaniom nie było końca. Wszyscy chętnie odpoczywali po dniu pełnym wrażeń w ogrodach Hastings skąd roztaczał się piękny widok na port i okolice. W refleksyjnych nastroju z głowami pełnymi wspomnień uczniowie powrocili do hotelu aby zapakować bagaże i pamiątki na powrot do domów następnego dnia.

<><><><><><><><><><>

Previous Next

Pochmurny poranek nie popsuł nastrojów naszym uczniom, którzy pełni ciekawości i entuzjazmu wyruszyli na całodniowe zwiedzanie wyspy. Pierwsza część wycieczki obejmowała południowo- wschodnią Maltę, gdzie najciekawszymi punktami była malownicza wioska rybacka Marsaxlokk z kolorowymi łódkami luzzu mieniącymi się w południowym słońcu oraz Błękitną Grotę z maleńką kamienistą plażą w zatoce.
Na trasie północno- zachodniej, natomiast młodzież zobaczyła Kosciół Wniebowzięcia znany jako Rotunda w Moście, który posiada trzecią co do wielkości kopułę w Europie, najpiękniejszą plażę na Malcie przy Golden Bay oraz tętniącą życiem miejscowość turystyczną Bugibba. Przemieżając wyspę młodzież zwracała uwagę na jej urodę, brak rzek i gór, jak i rzucające się w oczy różnice w zabudowie i warunki mieszkaniowe tubylców. Edukacyjną rolę odegrały też audioprzewodniki w języku angielskim towarzyszące zwiedzaniu.

<><><><><><><><><><><><><>

Previous Next

Młodzież z Katolika spędziła ten dzień w wakacyjnym nastroju na Gozo i Comino, małych wysepkach należących do archipelagu Wysp Maltańskich. Na wycieczkę statkiem uczniowie wyruszyli z Sliemy. Na Gozo, zwanej także wyspą Calypso, zobaczyli wioskę Xewkija, gdzie mogli degustować i kupić lokalne produkty. Następnie zwiedzili piękne, odrestaurowane Sanktuarium Ta'Pinu, a w starym mieście Victoria podziwiali Cytadelę górującą nad całą wyspą. Kolejną atrakcją wycieczki był przystanek na dziewiczej, prawie niezamieszkałej i najmniejszej wysepce Comino, gdzie widoki na wody Błękitnej Laguny zapierają dech w piersiach i zachęcają do kąpieli.

<><><><><><><><><><>

Previous Next

MISTRZOWIE PIERWSZEJ POMOCY!
W dniu 27.04.2018r. drużyna w składzie: Gabriela Gancarz, Magdalena Szyniec, Wiktoria Sirko, Aleksandra Łach, Adam Świdrak, reprezentowała naszą szkołę w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w Jaśle, organizowanych przez Polski Czerwony Krzyż. Wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami praktycznymi i wywalczyli pierwsze miejsce! Dzięki temu przeszli etap rejonowy i w maju czeka ich etap wojewódzki w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej walce!

<><><><><><><><>