Aktualności

Poranek Wielkanocny przynosi nam miłość i pokój Boga Ojca,

łaskę naszego Pana Jezusa Chrystusa,

który prawdziwie zmartwychwstał i światłość Ducha Świętego.

Dzieląc się tą radosną nowiną, życzymy, by Zmartwychwstały Pan,

Zbawiciel Świata, Jezus Chrystus rozradował serce,

niech obdarza obficie błogosławieństwem i niech pomaga w czynieniu dobra,

będącego owocem miłości znajdującej się w sercu.

Niech Święta staną się czasem radości, pokoju i miłości.

 

Tegoroczni laureaci i finaliści konkursów dla uczniów szkół gimnazjalnych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty: Aleksandra Korus (kl. III b) - Laureatka Konkursu Języka Francuskiego, Laureatka Konkursu Polonistycznego, Finalistka Konkursu Języka Angielskiego,  Karolina Longosz (kl. III) b – Laureatka  Konkursu Historycznego, Kacper Kubit (kl. II) - Laureat Konkursu Historycznego.


GRATULUJEMY!!!

Dnia 3 kwietnia 2017 r., młodzież z klasy II liceum z profilu proprawniczego (Marlena Albrycht, Weronika Lechowicz, Michał Gazda,Maciej Mrozowski i Paweł Węgrzyn) wraz z opiekunem Panią Elżbietą Longosz, miała przyjemność uczestniczyć w gali wręczenia nagród IV Konkursu Historycznego o Żołnierzach Wyklętych. Gala odbyła się w Gmachu byłego Aresztu Śledczego na ul. Rakowieckiej w Warszawie (obecnie mieści się tam, m.in. Muzeum Żołnierzy Wyklętych). Grupa miała zaszczyt uścisnąć dłoń Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji RP Mariusza Błaszczaka i koordynatora ds. służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Spośród wszystkich zaproszonych gości byli również przedstawiciele różnych ważnych instytucji m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Całą uroczystość prowadził Rafał Patyra.

Na konkurs wpłynęło 2020 praz z całego świata m. in. z Austrii, USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Litwy, Włoch i Grecji.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli III miejsce w kategorii film.

Uczniowie II klasy gimnazjum przystąpili do programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" organizowanego przez WINIARY. W ramach programu uczestniczyli w zajęciach dotyczących prawidłowego odżywiania oraz zorganizowali prelekcję dla klasy Ia, podczas której przedstawili zasady zdrowego odżywiania, niekorzystnego wpływu fast foodów oraz zaprezentowali nakręcony filmik na temat niemarnowania jedzenia.

Spotkanie zakończyło się degustacją potraw przygotowanych przez uczniów.

Do naszej szkoły został zakupiony nowy stół do tenisa. Od samego początku cieszy się dużą popularnością wśród uczniów i jest to kolejny sposób na to, by oderwać się od urządzeń telekomunikacyjnych. Oby zapał nie ustał, bowiem jest to jedyna okazja by odegrać się na Dyrektorze :)

 

 

 

Otwarty Dzień do Liceum Ogólnokształcącego przyciągnął we wtorkowe popołudnie 28 marca zainteresowanych naszą szkołą gimnazjalistów i ich rodziców.

Przedstawiliśmy bogatą ofertę liceum na nowy rok szkolny. Nasi licealiści ciekawie opowiadali o swojej szkole, projektach, licznych wyjazdach, przedmiotach rozszerzonych.

Zwracali uwagę na świetną atmosferę panującą w szkole, indywidualne podejście do uczniów, atrakcje pozalekcyjne.

Zaprezentowano najnowszy film reklamujący "Katolik" nakręcony przez uczniów klasy III. Odbył się pokaz ratownictwa medycznego, prowadzony przez uczniów klasy I liceum.

Imprezę uświetniła swoim występem uczennica kl. II liceum - Weronika Lechowicz. Było nam bardzo milo gościć Was w naszych progach.

My już wybraliśmy.

Teraz Czekamy na Was!

Galeria zdjęć [...]