Aktualności

Previous Next

Biblioteka Szkolna Katolickiej Szkoły Podstawowej zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców
do udziału w Szkolnych Wyborach Książek. 
Głosować można od 23 do 31 maja 2019 r.
Zapisz na kartce do głosowania 1-3 ulubione tytuły i wrzuć do urny wyborczej.
Szkolne Wybory Książek odbywają się w holu 
na I piętrze obok biblioteki w budynku przy ul. Wojska Polskiego 28.
Wyniki głosowania posłużą do stworzenia listy książek, które zostaną zakupione do naszej biblioteki w ramach funduszy uzyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

W dniu 14 maja 2019 r. odbyły się w Krośnie Powiatowe Igrzyska Dzieci w szachach indywidualnych . Katolicką Szkołę Podstawową reprezentowali uczniowie klasy I - Jan Gładysz, Jan Filipowicz oraz klasy II - Dorota Dzikowska, Wojciech Gorczyca, Aleksander Lenik. Wszyscy uczniowie wykazali się dużymi umiejętnościami, zajmując w zawodach wysokie lokaty. Na wyróżnienie zasługuje zajęcie III miejsca przez Jana Filipowicza. Konkurencja była olbrzymia, gdyż z turnieju uczestniczyło prawie 50 zawodników. Gratulujemy całej reprezentacji naszej szkoły!

Previous Next

We wtorek 7 maja 2019 r. klasa 1 KSP zwiedzała Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zapoznać się z trudną i niebezpieczną pracą strażaków oraz zobaczyć pojazdy i sprzęt ratowniczy. Bardzo serdecznie dziękujemy asp. Tomaszowi Kijowskiemu, który oprowadził nas po Komendzie i w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o swojej pracy.

Previous Next

30 kwietnia 2019 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języka Niemieckiego. Niewątpliwą atrakcją dla wszystkich stało się Kulinarium, gdzie można było skosztować bogactw kuchni niemieckiej takich jak: Apfelkuchen, Apfelstrudel, czy Sachertorte. Uczniowie przedstawili prezentację o Niemczech, a następnie przeprowadzili konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Były także nagrody i drobne upominki. Był to wspaniały dzień pełen nieoczekiwanych atrakcji. 
Organizacją Deutschtagu zajmowali się uczniowie klasy I LO pod opieką Frau Sylwii Dybaś.

Previous Next

Ciepłe piątkowe przedpołudnie zgromadziło całą społeczność szkolną na pożegnaniu najstarszych naszych koleżanek i kolegów. Część artystyczna – przygotowana przez uczniów klasy II b – obfitowała w radosne i pełne wzruszeń sceny. Tegoroczni abiturienci otrzymali świadectwa i zakończyli edukacje w naszej szkole. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym.

Previous Next

W środę 24 kwietnia uczniowie II i IV klasy naszej szkoły uczestniczyli w literacko- plastycznych warsztatach zorganizowanych przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną. Spotkanie prowadził znany ilustrator książek dla dzieci i młodzieży, wielokrotnie nagradzany autor komiksów- Daniel de Latour.
"Strach ma wielkie oczy"- mogli przekonać się uczestnicy warsztatów, słuchając opowieści o cerberze, bazyliszku, krakenie, minotaurze i innych potworach opisanych w "Księdze potworów".
Efektem spotkania były plakaty wykonane własnoręcznie przez uczestników.