Aktualności

Previous Next

Prezentujemy kolejny eksperyment Pierwszaków- dmuchanie balonu za pomocą sody i octu. Do butelki wlaliśmy ocet, a do balonika wsypaliśmy trochę sody. Następnie założyliśmy balon na butelkę, przesypując zawartość sody z balonika do butelki z octem i obserwowaliśmy… Reakcja sody i octu spowodowała napełnienie balonika dwutlenkiem węgla.

Previous Next

W czwartek 15 lutego, Pierwszoklasiści odwiedzili pobliski sklep zoologiczny by zakupić długo oczekiwane rybki do swojego klasowego akwarium. Dzięki życzliwości pani właścicielki uczniowie mogli również pogłaskać i wziąć na ręce inne obecne w sklepie zwierzątka m.in. szynszyle, chomiki, szczurki… Wszyscy wrócili do szkoły bardzo zadowoleni. Oby hodowla rybek pomogła Pierwszakom w nauce odpowiedzialności i obowiązkowości, jakie towarzyszą opiece nad własnym zwierzątkiem.

Previous Next

Droga Krzyżowa w Katoliku.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły na wspólne rozważanie Męki Pańskiej, poprzez odprawienie Drogi Krzyżowej, w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 7. 30 w naszej szkolnej kaplicy.
„Jeżeli chcesz Mnie naśladować,
To weź swój krzyż na każdy dzień
I chodź ze Mną zbawiać świat
Kolejny już wiek”

 

 

Previous Next

W związku z liturgicznym wspomnieniem patrona naszej szkoły ks. Bronisława Markiewicza, Organ Prowadzący szkołę przyznał nagrody. W tym roku otrzymał ją  Pani Bernadeta Zajchowska, która w naszej szkole pełni funkcję wicedyrektora i pracuje w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym od początku utworzenia. Przełożony Generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła ks. Dariusz Wilk osobiście wręczył nagrodę, podkreślając ogromne zaangażowanie Pani Bernadety na rzecz szkoły oraz zasługi w dziedzinie edukacji i wychowania.
Dołączamy się do gratulacji i życzymy kolejnych sukcesów.

Previous Next

Bluza szkolna- młodzieżowy styl
Młodzi coraz chętniej identyfikuje się ze swoją drużyną, grupą. Okazuje się, że również ze szkołą. Dlatego Samorząd Uczniowski zwrócił‚ się z wnioskiem o wyrażenie zgody, na projekt i wykonanie szkolnych bluz. Oto efekt i satysfakcja, nawet dla grona pedagogicznego.

Previous Next

Bal Karnawałowy zorganizowany w Katolickiej Szkole Podstawowej 20 stycznia 2018r. na długo zapisze się w pamięci wszystkich przybyłych gości. Na pięknie udekorowanej sali pojawiły się  kolorowe postaci wprost z dziecięcego świata fantazji. Można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, pszczółki, piratów, policjantów, żołnierzy.

Zabawa rozpoczęła się przedstawieniem jasełkowym przygotowanym przez uczniów klasy I Katolickiej Szkoły Podstawowej. Po nagrodzonym gromkimi brawami występie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, pełnej gier, tańców i nagród. Przez cały czas trwania balu dzieciom niestrudzenie towarzyszyli, przebrani we wspaniałe stroje, uczniowie klasy siódmej, dzięki którym najmłodsi goście mogli skorzystać z darmowego malowania twarzy czy kącika modelowania balonów. Do dyspozycji gości był również doskonale zaopatrzony bufet. Kiedy czas zabawy dobiegł końca wybrano Króla i Królową Balu, którzy odtańczyli wspólny taniec. Wszystkie dzieci z żalem opuszczały bal. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, z tym większym utęsknieniem będziemy wyczekiwać kolejnego balu karnawałowego już za rok.