Aktualności

W czwartek 12 października w Katolickiej Szkoły Podstawowej miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. Po pełnym atrakcji programie artystycznym Pierwszoklasiści zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Ceremonii pasowania dokonali: Dyrektor Ks. Marek Czaja oraz goszczący na uroczystości Przełożony Generalny Zgromadzenia Księży Michalitów – ks. Dariusz Wilk. Po pasowaniu wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, wypełnione po brzegi rogi obfitości oraz upominki od Księdza Generała Dariusza Wilka. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem dla przybyłych gości oraz „zabawą dyskotekową” dla wszystkich uczniów.

Stoliczku, nakryj się książkami" - w odpowiedzi na to hasło przez cały tydzień licealiści, gimnazjaliści i uczniowie klasy VII przynosili ze swoich prywatnych biblioteczek książki dla pierwszaków z naszej szkoły.
10.10.2017 wszystkie ofiarowane książki zostały spakowane w trzy wielkie pudła i przetransportowane na Wojska Polskiego 28. Uczniowie SU wraz z p. Beatą Świszcz wręczyli ...naszym najmłodszym prezenty. Później dzieciaki wzięły udział w zajęciach bibliotecznych "W świecie książek" promujących czytelnictwo prowadzonych przez p. Annę Drozd. Pierwszaki miały za zadanie uporządkowanie książek, posegregowanie na różne rodzaje. Z dużym entuzjazmem dzieci układały książki na półkach i po chwili każda z nich znalazła się na właściwym miejscu. Świetnie poradziły sobie też z konkursem czytelniczym. Biblioteka dla pierwszoklasistów ruszyła pełną parą.

===================================

W ramach cyklu zajęć z serii „Eksperymentalne Piątki” Pierwszaki zapewniły sobie wspaniały wybuch lawy  ze zrobionego przez siebie wulkanu. Do przeprowadzenia tego eksperymentu wykorzystany został: ocet, soda oczyszczona i płyn do mycia naczyń. Powstała piana („lawa”) to bąbelki napełnione dwutlenkiem węgla, który powstał z reakcji octu (kwasu) z sodą oczyszczaną (zasada).

===========================

W czwartek, 5 października wszyscy uczniowie klasy I SP wzięli czynny udział we wspólnym  kiszeniu ogórków. Gotowe i napełnione po brzegi ogórkami słoiki zostały odłożone w chłodne i zacienione miejsce. Wrażenia smakowe zostaną wspólnie przedyskutowane za okres 2-3 tygodni. Zmotywowani  efektami swojej pracy Mali Kucharze  zaproponowali organizację kolejnych zajęć kulinarnych pod nazwą „MasterChef Junior”. W związku z tym kuchennych rewolucji ciąg dalszy nastąpi…
======================================

Święto chłopaka obchodzimy w Polsce 30 września, ponieważ w tym roku był to dzień wolny od szkoły (sobota), obchody  tego święta przenieśliśmy na poniedziałek 2 października. W przystrojonej przez dziewczynki sali zorganizowane zostały ciekawe i zabawne konkurencje, uczennice przygotowały również  laurki  dla swoich kolegów, aby późnej złożyć  im najserdeczniejsze życzenia.  Na sam koniec udaliśmy się na boisko szkolne, aby tam  wziąć udział w poszukiwaniu ukrytych upominków dla chłopców. Zwieńczeniem świętowania był  słodki poczęstunek przygotowany przez chętnych  rodziców.
=============================================

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem obchodzić będziemy XVII Dzień Papieski, który odbędzie się 8 października 2017 roku.

Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając te słowa, chce nas czynić świadkami nadziei.
Dzięki tegorocznemu Dniowi Papieskiemu chcemy promować chrześcijańską wizję nadziei, której wyrazicielem, piewcą i świadkiem jest św. Jan Paweł II.

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

św. Jan Paweł II
Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.

Umocniony pewnością, że zło nie zwycięży, chrześcijanin żywi niezłomną nadzieję, która go podtrzymuje w krzewieniu sprawiedliwości i pokoju. Mimo grzechów osobistych i społecznych, których ślady noszą ludzkie działania, nadzieja nadaje wciąż nowy rozmach wysiłkom na rzecz sprawiedliwości i pokoju, wraz z ugruntowaną ufnością w możliwość zbudowania lepszego świata.

 

św. Jan Paweł II
Orędzie na Światowy Dzień Pokoju
1 stycznia 2005 r.

 

=============================

 

 

25 września uczniowie klasy I SP gościli na  spektaklu o tematyce ekologicznej organizowanym przez  RCKP w Krośnie. Spektakl w swojej treści poruszał temat ochrony środowiska oraz segregacji śmieci. Przedstawienie miało na celu rozwijanie świadomości ekologicznej małych widzów, w innowacyjny sposób przedstawiając problem odpadów i docierając  do uczestników, którzy mieli szansę brać czynny udział w przedstawieniu.

=================================================

Spotkanie ze stomatologiem w ramach cyklu spotkań „Poznajemy zawody”

Pierwszym zawodem, z którym Pierwszaki miały okazję się zapoznać był zawód stomatologa. Goszcząc w gabinecie stomatologicznym wszyscy uczniowie mieli okazję utrwalić swoją wiedzę na temat dbania o higienę jamy ustnej. Pani stomatolog opowiedziała dzieciom, co należy robić, aby mieć piękne i zdrowe zęby oraz kiedy należy odwiedzać gabinet stomatologiczny. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci dyplomów, pieczątek i kolorowanek, same odwdzięczając się Pani stomatolog za zaproszenie piękną pracą plastyczną.

==============================

Nabożeństwo Różańcowe w Katoliku

Zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów w każdą środę i piątek października do naszej kaplicy szkolnej na nabożeństwo różańcowe o godz. 7.30

Różaniec, to moja ulubiona modlitwa! Tak wspaniała modlitwa! Wspaniała w jej prostocie i głębi. W modlitwie powtarzamy po wielokroć słowa, które Dziewica Maryja usłyszała od Archanioła i od swojej kuzynki, Elżbiety. Na tle słów: Zdrowaś Maryja dusza uzmysławia sobie zasadnicze wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa. Modlitwa tak prosta i bogata. Z głębi mojego serca zachęcam wszystkich do jej odmawiania. ( św. Jan Paweł II)