Aktualności

16.05.2017, wtorek
 
Wstajemy wcześnie, ponieważ o 6.30 wyruszamy w Beskid Śląski. Nasz pierwszy cel to Wisła i oczywiście Skocznia im. Adama Małysza. Pogoda dopisuje także na zaporze położonej u zbiegu Białej i Czarnej Wisełki. Podziwiamy także historyczną Rezydencję Prezydentów Rzeczypospolitej.
Przed nami Wielka Czantoria, szczyt graniczący między Polską a Czechami. Największą frajdę oprócz niesamowitych widoków sprawiły nam szaleństwa na torze saneczkowym.
Na wysokości 884 m n.p.m., na przepięknej górze Równica gości nas właściciel Dworu Skibówki. Widok na Ustroń i Wisłę z tej wysokości to niebanalne przeżycie.
 
 
17.05.2017, środa
 
Promienie słońca budzą nas i przekonują, że warto podróżować.
wyruszamy do Pszczyny, gdzie zwiedzamy niesamowity zamek-dawną rezydencję magnacką wraz ze zbrojownią.
Na pszczyńskim rynku otoczonym kamieniczkami z XVIII i XIX wieku najlepiej smakują lody. 
 
Czas wyruszyć w dalszą drogę. Naszą wyprawę kończymy w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Mamy dużo czasu, aby pobyć ze sobą jeszcze raz na wyjeździe.
 
To nasza ostatnia klasowa wyprawa, będzie co wspominać i do czego tęsknić...
 
klasa 3a wraz z wychowawcą

W dniu 11.05.2017 r. uczniowie klas I gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Podczas pobytu zwiedzili najpiękniejsze zabytki tego miasta, a następnie uczestniczyli w spektaklu teatralnym w Teatrze Bagatela. Wszyscy uśmiechnięci i zadowoleni powrócili do domu.

images/pierwszaki.JPG

 

W dniach od 8 do 10 maja uczniowie klasy III b gimnazjum byli na wycieczce w Pieninach. Aktywnie spędzali czas na wycieczkach pieszych i rowerowych. Zwiedzili Czerwony Klasztor oraz Zamek w Czorsztynie. Relaksowali się na termach w Szaflarach oraz basenie i grocie solnej w hotelu. Jednak przede wszystkim cieszyli się z możliwości spędzenia czasu razem, gdyż była to ich ostatnia wycieczka klasowa...

 Fotorelacja [...]